MİNE KIRIKKANAT 28.12.2007 TARİHLİ YAZISI İLE HATALI BİLGİLER VERİYOR:

KONUNUN DOĞRUSU ŞU ŞEKİLDE:

 

(POLITIKEN GAZETESİ'NDE YARATILIŞ ATLASI İLE İLGİLİ ÇIKAN
2. HABER
)

Mine Kırıkkanat'ın 28.12.2007 tarihli yazısında bahsi geçen haber:

Danimarka, Politiken, 12 Eylül 2007,

"Darwin'e Karşı Cevap: Yaratılış Atlası"

Danimarka'nın en yüksek tirajlı ikinci gazetesi Politiken, Yaratılış Atlası ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor. Andreas Lindqvist'in Yaratılış Atlası'ndan "kilolarca ağırlıkta, çok güzel renkli baskıya sahip kitap" olarak bahsettiği 12 Eylül 2007 tarihli haberde şöyle bildirildi:

Yaratılış Atlası adındaki kitap, Türk ve Müslüman Adnan Oktar tarafından yazıldı ve Darwin’in evrim teorisine bir cevap niteliği taşıyor.

Bu yaz, çarpıcı kitap Fransa ve Amerika’daki üniversitelere, araştırmacılara, politikacılara ve bilim müzelerine çok sayıda gönderilmişti. Aynı zamanda kitap Danimarka’da eğitim kurumlarına da gönderildi.

... Adnan Oktar’ın tezleri görünüşe bakılırsa Arap dünyasında oldukça yaygın ve seviliyor.

(POLITIKEN GAZETESİ'NDE YARATILIŞ ATLASI İLE İLGİLİ ÇIKAN
3. HABER)

Politiken Gazetesi'nde 13 Eylül 2007 tarihinde yayınlanan haber

"Avrupa’yı Fethetmek Üzere Olan Kampanya"

Danimarka'nın en yüksek tirajlı gazetesi olan Politiken, 13 Eylül 2007 tarihinde "Anti-Darwinist Bombardıman" başlıklı bir haber yayınladı. Yaklaşık yarım milyon okuyucusu olan gazetede, Yaratılış Atlası ile ilgili haber şu satırlarla yer aldı:

Evrim teorisine karşı gerçekleştirilen uluslararası kampanya, Danimarka’yı vurdu. Darwin’in, birçok şey gibi, Nazizm ve terörizmden de sorumlu tutulduğu kitap, 6.5 kilogram ağırlığında ve 765 sayfa.

Müslüman yaratılışçıların Darwin ve evrim teorisine karşı mücadelesi neticesinde, dünyanın büyük bir bölümüne binlerce adedi gönderilen bu eser, Harun Yahya tarafından imzalanmıştı. Gerçek ismi Adnan Oktar olan yazara göre, [evrim teorisi] yalnız “Yaratılış” inancına değil, Allah’ın yaratmasına da karşı çıkıyor. Atlas, metinler ve memba şeklindeki resimlerle Darwin’in hatalı olduğunu "ispatlıyor". Aslında bundan daha fazlasını yapıyor. Evrim teorisi Nazizm, ırkçılık, komünizm, faşizm ve terörizmden sorumlu.

Aarhus ve Kopenhag Üniversitelerinden 20 araştırmacı, Danimarka Parlamentosu’ndaki politikacıların bir kısmı ve liseler de geçtiğimiz yıl içerisinde İstanbul’dan Global Yayıncılık ve Harun Yahya tarafından yürütülen kampanyanın odağı oldular. Aynı şekilde Avrupa’nın diğer ülkelerinde de araştırmacılar, eğitim kurumları ve önde gelen kişiler kitapları aldılar. Üstelik hiçbir fatura ödemeden.

Müslüman araştırmacılarla olduğu gibi diğerleriyle de işbirliği yapan, Kopenhag Üniversitesi Teoloji Profesörü Niels Henrik Gregersen, “Hayatımda böyle bir şeyle karşılaşmadım..." diye belirtiyor. "Harun Yahya, fosilleri karşılaştırarak Darwin’in hatalı olduğunun ispatlanabileceğini söylüyor… Başka konuların yanı sıra, yaratılış inancı ve Kuran’ın okunması konularının tekrar gündeme gelmesi gerektiği gibi, aynı zamanda evrim teorisinin Nazizm ve komünizmden sorumlu olduğunu söylüyor" diye belirtiyor Niels Henrik Gregersen.

... Aarhus Üniversitesi’nde düşünce tarihi alanında öğretim üyeliği yapan Peter C. Kjærgaard, Müslüman dünyasının evrim teorisinden vazgeçtiğini belirtiyor. Türkiye’de biyoloji öğretmenlerinin yüzde 50’si evrim teorisinden şüphe duyuyor.

Harun Yahya, kendisinin de söylediği gibi, çok açık biçimde artık Avrupa’yı fethetmek üzere olan kampanyasından çok iyi sonuç almış durumda.

Kitaplarından birkaç yüz kadarı Urduca, Arapça, Çince, Sırpça ve Endonezyaca gibi dillere çevrilmiş durumda. Bunlar arasında “Darwinizm’in İnsanlığa Getirdiği Belalar”, “Komünizm Pusuda”, “Batı Dünyası Allah’a Yöneliyor”, “Siyonizm Felsefesi” ve “Global Masonluk” gibi başlıklar var.

Bunun dışında internette Harun Yahya eserlerine ait çok sayıda kaynak, DVD’ler ve çocuklar için de canlılar hakkında bilgiler veren “Çocuklar Sizin İçin” ve “Küçük Dostlarımız Karıncaların Dünyası” gibi kitaplar bulunuyor.

Harun Yahya’nın ismi tüm kitaplarda yer alıyor. Resmi bilgilere göre 1956 yılında doğdu ve İstanbul’daki üniversitelerde sanat ve felsefe eğitimi aldı.

Tasavvuf ile etkili konuşma yetenekleri birarada:

1980’lerin başlarında çevresinde topladığı genç öğrencilere İslam hakkındaki görüşlerini aktardı… O dönemdeki projelerinden birini 1986 yılında Yahudilik ve Masonluk adlı kitabıyla hayata geçirdi ve bu şekilde Yahudiler ile Masonların asıl hedefinin, Türk halkının manevi ve dini değerlerini ortadan kaldırmak olduğunu göstermeye çalıştı.

Bunun ardından Bilim Araştırma Vakfı’nı kurdu ve işte bu noktadan sonra on yıl kadar öncesinde Darwinizm karşıtı kampanyasına ciddi olarak başladı.

... Information adındaki günlük gazete, geçen ay yazarın uluslararası basın konferansında kampanyanın sonuçlarından bahsederken, evcil hayvan beslediğini açıkladığını da bildiriyordu.

Darwin’in teorileri sonunda kesin bir yenilgiyle yüz yüze. Harun Yahya kitaplarıyla insanlara "Allah inançlarını geri kazanmaları için yardımcı olacak" bir imkan vermiş oluyor.

(POLITIKEN GAZETESİ'NDE YARATILIŞ ATLASI İLE İLGİLİ ÇIKAN
1. HABER
)

Politiken Gazetesi'nde 28 Ağustos 2007 tarihinde yayınlanan haber

Danimarka'nın en yüksek tirajlı ikinci gazetesi Politiken, 28 Ağustos 2007 tarihli baskısında yaratılışçılığın Avrupa'da yayılmakta olduğunu bildren bir haber yayınladı. Yaklaşık yarım milyon okuyucusu olan bu Danimarkaca gazetede, Adnan Oktar'ın Yaratılış Atlası adlı kitabınının etkisi değerlendirildi. "Yaratılışçılığın Geniş Dünyası" başlıklı haber şu satırlarla yer aldı:

Avrupa’da yaratılışçı hareket artık Protestan, Katolik ve Müslüman destekçileri ile yayılmaya devam ediyor. Evrim teorisine karşı ve dine uygun yaratılışçılığı destekleyen ücretsiz eğitim içerikli eserler binlerce okula gönderilirken, canlılığın tarihi hakkında öğrencilere "dengeli bir bakış açısı" kazandırmak amacı taşıdığı söyleniyor... Dindarlık artık her an gündemde olan bir konu...

Aralık 2006’dan beri birçok ülkedeki bilim adamlarına, politikacılara ve okullara çok güzel resimler içeren büyük Yaratılış Atlasları ücretsiz olarak gönderiliyor. Burada tüm canlıların yüz milyonlarca yıldır hiçbir değişikliğe uğramadığı öne sürülüyor. Evrimle ilgili her düşünceye karşı çıkılarak, bunun yerine yeryüzündeki canlılığı Allah’ın yarattığı sonucuna varılıyor. Bunu ispatlamak için ise birçok fosilin ve canlı örneklerinin resimleri ön plana çıkartılmış. Renkli böcekler, yengeçler, semenderler ve eğrelti otları ile okuyucular ulaşılabilecek tek bilimsel sonucun bu olduğu konusunda ikna ediliyorlar.

Aynı zamanda evrim teorisi ise yalpalayıp yıkılmakta olan, hiçbir zemini bulunmayan materyalist bir hayal ürünü olarak sunuluyor. Bunun ardında sağ kanattaki Protestanlar veya İncil kaynaklı bir görüş bulunmuyor.

Yaratılış Atlası, Kuran’ın İlahi gerçek olduğunu kabul eden ve çok iyi tanınmış bir yaratılışçılığı anlatan Müslüman bir eser. Türkçe, İngilizce ve Fransızca yayınlanan, tüm Avrupa boyunca Danimarka’da dahil olmak üzere özellikle seçilen yerlere binlerce kopyası gönderilen bu kitap, şiddetli tartışmalara yol açtı. Kısa süre önce ise ABD’ye ulaştı ve çeşitli Kongre üyelerine de gönderildi.

…

[Atlas'taki] tüm eleştirilerin hedeflediği ve uzlaştığı ortak nokta şu: Kötülüklerin başlıca kaynağı Charles Darwin... Yaratılış Atlası'nda, sessiz Viktorya dönemi bilim adamı 20. yüzyılın en kötü felaketlerinin sebebi olarak gösteriliyor: Terörizm, komünizm, ırkçılık, faşizm ve Nazizm.

Ayrıca Politiken gazetesinin bu haberinde Yaratılış Atlası için "Bu bir Truva atı." denilmektedir. Yaratılış Atlası'nın fikri mücadeledeki üstünlüğünü kabul eden bu ifade, materyalist çevrelerin Truva atı olayındaki gibi neye uğradıklarını anlayamadan, ani bir baskınla mağlubiyet yaşadıklarını anlatmaktadır. Önce benzersiz görünüşü ile etkileyen, sonra içindeki fikirlerle Darwinist-materyalist felsefeyi yıkan Yaratılış Atlası'nın Truva atına benzetilmesi, bu bakımdan manidardır.

Avrupa’nın materyalist ve Darwinist olduğu bilinen birşey, yeni öğrenilen bir şey değil. Biz bu gazetenin, Darwinizm’in yanlış olduğunu iddia ettiğini söylemiyoruz. Ancak Darwinizm’i savunduğu halde gerçeklerin gücü karşısında bir kısım doğruları  kabul etmek zorunda kalmıştır. Bu gazete de bütün Avrupa gibi Darwinist, materyalist ve ateisttir. Ancak apaçık doğruların gücü karşısında yenilmiştir. Eğer yenilmemişlerse onları dehşete düşüren Yaratılış Atlası’ına cevap niteliğinde bir karşı kitap yazmaları gerekirdi. Ancak yazamadılar. Cevap da veremediler. Yazamadılar çünkü anlatılanların hepsi doğru. İnsan bir eseri neden yasaklatır? Korkulan, etkili olmasından çekinilen bir esere yasak getirilir. Eğer bu eser yanlışlarla doluysa Darwinizm’i daha güçlendireceği için buna seve seve izin verirlerdi. Ama Yaratılış Atlası, Darwinizm’i gerçekten yıktı. Gazetelerde çıkan, “Panik, Deprem, Bomba Etkisi, Tufan, Fransız Tarihinin En Büyük Felaketi” gibi sözleri bu gerçeğin bir yansımasıdır. Hodri Meydan diyoruz.. Yaratılışı ispat eden milyonlarca fosile karşı iddia ettikleri gibi Darwinizm’i ispat eden bir tane ara fosil bulup getirsinler. Toprağın altını üstüne getirdiler. 150 yıldan beri bir tane ara fosil bulamadılar. Sahte fosillerle insanları kandırmaya çalıştılar. Onda da foyaları ortaya çıktı. Piltdown adamı, Nebraska Adamı sahtekarlıklarında olduğu gibi.